Fotowoltaika

Montaż fotowoltaiki dla domu, montaż fotowoltaiki dla firmy

Firma Poline oferuje:

  • Projekt z doborem odpowiedniej mocy dla Twojej instalacji fotowoltaicznej
  • Montaż paneli fotowoltaicznych
  • Przyłączenie mikro-elektrowni fotowoltaicznej do sieci energetycznej
  • Pomiary instalacji fotowoltaicznej i elektrycznej  po stronie DC i AC
  • Pomoc w uzyskaniu dotacji
  • Wsparcie po sprzedażowe i serwis fotowoltaiki

Domy jednorodzinne i firmy coraz częściej zasilane są przez odnawialne źródła energii – głównie promienie słoneczne, które kondensuje się przy pomocy ogniw fotowoltaicznych. Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna, słońce stanowi już trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Powszechność fotowoltaiki wynika głównie z szerzącej się świadomości ekologicznej, a także oszczędności – ogniwa fotowoltaiczne to opłacalna inwestycja, która na dłuższą metę ma szansę zaprocentować finansowo.

fotowoltaika, montaż paneli słonecznych

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki, która zajmuje się opracowaniem rozwiązań pozwalających na przetworzenie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces ten ma jednak kilka etapów – a wszystko zaczyna się od instalacji najmniejszej jednostki fotowoltaicznej, czyli ogniw. Są one zbudowane z półprzewodników (najczęściej krzemu), które przewodzą prąd na skutek impulsu, jakim jest promieniowanie słoneczne i powstała wyższa temperatura. Dzięki zjawisku fotowoltaicznemu energia słoneczna zostaje zamieniona w prąd stały.

Ogniwa łączy się w moduły, a grupa modułów tworzy panel fotowoltaiczny, który zasila falownik. To ten element odpowiada za przekształcenie energii elektrycznej w prąd zmienny, a także za monitorowanie jego przepływu – dopasowuje parametry prądu tak, aby mogły one zasilać urządzenia domowe, a także wyczulony jest na potencjalne awarie, podczas których odcina prąd.

W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych konieczne będzie użycie licznika dwukierunkowego – zmierzy on, jaka ilość nadwyżki prądu została odprowadzona do sieci energetycznej (może się zdarzyć, że przy dużej ilości nasłonecznienia nie będziemy w stanie spożytkować wyprodukowanego prądu), a także jaką ilość prądu z niej pobraliśmy (jeśli nasłonecznienie jest niewielkie i sieć domowa musi być wspomagana).

Fotowoltaika z Poline

Fotowoltaika może wydawać się zagadnieniem skomplikowanym, jednak warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w swoim domu. Panele fotowoltaiczne montowane są przy pomocy specjalnej konstrukcji wspomagającej, która zapewnia ich stabilność i sprawną pracę na długie lata. Wszystkie elementy konstrukcji do instalacji fotowoltaicznej są atestowane. Podczas montażu ogniw słonecznych korzystamy z rozwiązań systemowych wiodących producentów, dzięki czemu wykonane przez nas instalacje są bardziej trwałe.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu telefonicznego.