Jako firma obsługujemy obecnie ponad 30 wspólnot mieszkaniowych, na niektórych wartość aut przekracza wartość nieruchomości. A mimo to bramy garażowe są bardzo słabo lub wcale nie zabezpieczone.

Pomysł zabezpieczenia zrodził się gdy podjęliśmy interwencję zabezpieczenia nagrania z systemu monitoringu dla jednego z naszych klientów po kradzieży auta. Okazało się, że złodziej aby otworzyć bramę od środka garażu potrzebuję 2 min. To bardzo mało czasu. Nasze rozwiązanie ma za zadanie odstraszyć i powiadomić odpowiednie służby o próbie nieautoryzowanego otwarcia bramy.

Aby dobrze zabezpieczyć obiekt konieczna jest integracja systemów zabezpieczeń.

Ze względu na fakt iż brama garażowa jest newralgicznym miejscem systemu kontroli dostępu (intruz może dostać się za pojazdem wjeżdżającym lub wyjeżdżającym) zaproponowaliśmy rozwiązanie które w połączeniu z automatyką bramy, systemem kamer oraz stacją monitorowania alarmów skutecznie zabezpieczy obiekt przed kradzieżą auta.

Przykładowy scenariusz: intruz w garażu udało mu się złamać zabezpieczenia auta i kieruje się do wyjazdu aby pokonać pierwsza przeszkodę bramę przecina linki bramy lub przełącza bramę w sterowanie ręczne aby opuścić garaż. W momencie podniesienia bramy zostaje wysłany sygnał do stacji monitorowania alarmów a na monitorze operatora telewizji przemysłowej pojawia się obraz z kamery na bramę. Dodatkowo jako element odstraszający uruchamia się sygnalizator akustyczny 100 dBi. Jeśli to skutecznie nie odstraszy złodzieja możemy dodatkowo zamontować głośnik przy kamerze systemu monitoringu wizyjnego. Operator w centrum monitorowania alarmów lub po prostu osoba która dostanie do tego dostęp może wydać komendy głosowe typu: policja jest już w drodze itp.

Jak działa zabezpieczenie:

Brama zostanie wyposażona w czujnik otwarcia bramy, poprzez kontroler napęd bramy będzie integrowany z radiolinią pilotów oraz czytnikiem kart, dodatkowo sygnał trafi do rejestratora systemu telewizji przemysłowej (CCTV IP) i za pomocą internetu dotrze do stacji monitorowania alarmów. System można integrować z dowolnym nadajnikiem firmy ochroniarskiej.

Normalnie brama otwierana będzie za pomocą pilota UWAGA 1

(UWAGA 1 Trzeba sprawdzić jakie piloty są obecnie zamontowane) możliwe że koniczna będzie wymiana pilotów na bardziej zabezpieczone.

W przypadku kiedy brama się uszkodzi i trzeba będzie ją otworzyć ręcznie przed otwarciem trzeba będzie użyć karty dostępu aby nie wyzwolić alarmu.

Wszystkie elementy systemu automatyki bramowej będą dodatkowo monitorowane tak aby maksymalnie zabezpieczyć bramę.

Rozwiązanie to nie jest w żaden sposób uciążliwe dla codziennego użytkowania. Jedynie na co należy zwrócić uwagę to przekazanie instrukcji firmie serwisującej bramę.

Zostaw komentarz