Fotowoltaika finansowanie

W chwili obecnej możliwe jest skorzystanie dotacji do paneli fotowoltaicznych z programu Mój Prąd. Po wykonanej instalacji pomagamy w uzyskaniu takiej dotacji. Dostają Państwo komplet dokumentów oraz instrukcję gdzie i jak załatwić wszystkie formalności. W zasadzie składają Państwo tylko wypełniony wniosek.

Dodatkowym profitem jest skorzystanie z ulgi podatkowej.

Jedną z nielicznych wad instalacji fotowoltaicznych jest poniesienie dużego kosztu na start przez inwestora. Jednak rynek szybko znalazł odpowiedź na ten problem. Obecnie banki proponują niskooprocentowane kredyty i leasingi na instalacje solarne. Inwestor może ubiegać się o finansowanie zarówno materiałów jak i usługi montażu instalacji solarnej.

fotowoltaika, montaż paneli słonecznych

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki, która zajmuje się opracowaniem rozwiązań pozwalających na przetworzenie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces ten ma jednak kilka etapów – a wszystko zaczyna się od instalacji najmniejszej jednostki fotowoltaicznej, czyli ogniw. Są one zbudowane z półprzewodników (najczęściej krzemu), które przewodzą prąd na skutek impulsu, jakim jest promieniowanie słoneczne i powstała wyższa temperatura. Dzięki zjawisku fotowoltaicznemu energia słoneczna zostaje zamieniona w prąd stały.

Ogniwa łączy się w moduły, a grupa modułów tworzy panel fotowoltaiczny, który zasila falownik. To ten element odpowiada za przekształcenie energii elektrycznej w prąd zmienny, a także za monitorowanie jego przepływu – dopasowuje parametry prądu tak, aby mogły one zasilać urządzenia domowe, a także wyczulony jest na potencjalne awarie, podczas których odcina prąd.

W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych konieczne będzie użycie licznika dwukierunkowego – zmierzy on, jaka ilość nadwyżki prądu została odprowadzona do sieci energetycznej (może się zdarzyć, że przy dużej ilości nasłonecznienia nie będziemy w stanie spożytkować wyprodukowanego prądu), a także jaką ilość prądu z niej pobraliśmy (jeśli nasłonecznienie jest niewielkie i sieć domowa musi być wspomagana).

Fotowoltaika z Poline

Fotowoltaika może wydawać się zagadnieniem skomplikowanym, jednak warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w swoim domu. Panele fotowoltaiczne montowane są przy pomocy specjalnej konstrukcji wspomagającej, która zapewnia ich stabilność i sprawną pracę na długie lata. Wszystkie elementy konstrukcji do instalacji fotowoltaicznej są atestowane. Podczas montażu ogniw słonecznych korzystamy z rozwiązań systemowych wiodących producentów, dzięki czemu wykonane przez nas instalacje są bardziej trwałe.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu telefonicznego.