Fotowoltaika dla firmy

Czym różni się instalacja fotowoltaiczna dla firmy od instalacji PV dla domu?

Zasada działania instalacji solarnej jest identyczna. Wykorzystywane są te same materiały co dla klienta indywidualnego.

Niby na pierwszy rzut oka instalacje te są takie same a jednak różnica znajduje się w typie budynku i znajomości przepisów budowlanych. W budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej instalacja zazwyczaj musi przechodzić przez różne strefy pożarowe itp.

Nasi monterzy instalacji fotowoltaicznych posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dla klienta biznesowego. Nasza ekipa montażowa posiada wszystkie uprawnienia od elektrycznych po prowadzenie podnośników a na wysokościowych kończąc. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z zasadami BHP, regulaminem zakładowym oraz IBWR.

dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki, która zajmuje się opracowaniem rozwiązań pozwalających na przetworzenie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces ten ma jednak kilka etapów – a wszystko zaczyna się od instalacji najmniejszej jednostki fotowoltaicznej, czyli ogniw. Są one zbudowane z półprzewodników (najczęściej krzemu), które przewodzą prąd na skutek impulsu, jakim jest promieniowanie słoneczne i powstała wyższa temperatura. Dzięki zjawisku fotowoltaicznemu energia słoneczna zostaje zamieniona w prąd stały.

Ogniwa łączy się w moduły, a grupa modułów tworzy panel fotowoltaiczny, który zasila falownik. To ten element odpowiada za przekształcenie energii elektrycznej w prąd zmienny, a także za monitorowanie jego przepływu – dopasowuje parametry prądu tak, aby mogły one zasilać urządzenia domowe, a także wyczulony jest na potencjalne awarie, podczas których odcina prąd.

W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych konieczne będzie użycie licznika dwukierunkowego – zmierzy on, jaka ilość nadwyżki prądu została odprowadzona do sieci energetycznej (może się zdarzyć, że przy dużej ilości nasłonecznienia nie będziemy w stanie spożytkować wyprodukowanego prądu), a także jaką ilość prądu z niej pobraliśmy (jeśli nasłonecznienie jest niewielkie i sieć domowa musi być wspomagana).

Fotowoltaika z Poline

Fotowoltaika może wydawać się zagadnieniem skomplikowanym, jednak warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w swoim domu. Panele fotowoltaiczne montowane są przy pomocy specjalnej konstrukcji wspomagającej, która zapewnia ich stabilność i sprawną pracę na długie lata. Wszystkie elementy konstrukcji do instalacji fotowoltaicznej są atestowane. Podczas montażu ogniw słonecznych korzystamy z rozwiązań systemowych wiodących producentów, dzięki czemu wykonane przez nas instalacje są bardziej trwałe.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu telefonicznego.