Fotowoltaika dla domu - sprawdź jak działamy!
Instalacja fotowoltaiczna dla domu – dobór i montaż paneli fotowoltaicznych
Ponieważ z instalacją fotowoltaiczną jest jak z doborem garnituru. Dlatego przeszacowana instalacja PV znacznie wydłuży okres spłaty czyli okres zwrotu z inwestycji w panele PV. Podczas gdy zbyt mała moc instalacji spowoduje, że będziesz musiał dopłacać do rachunków. W związku z tym Twoja instalacja musi być dopasowana dla Ciebie. Montaż paneli fotowoltaicznych powinna przeprowadzić firma z doświadczeniem.
Jaka moc fotowoltaiki dla domu?
Moc instalacji fotowoltaicznej dobieramy do zapotrzebowania na energię elektryczną kW/h. Najbardziej pomocne przy szacowaniu zużycia energii elektrycznej są Twoje rachunki za prąd lub roczne użycie energii w kWh. Na ich podstawie szacujemy moc instalacji fotowoltaicznej. Ważnym aspektem podczas szacowania jest stale rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Planujesz modernizacje budynku, pompę ciepła, montaż klimatyzacji lub zakup auta elektrycznego – powiedz nam o tym. Im więcej uda nam się przewidzieć tym lepiej dobierzemy moc instalacji fotowoltaicznej dla twojego domu.
Dobór paneli słonecznych PV
Kolejnym aspektem, który ma wpływ na zastosowaną technologię oraz cenę instalacji fotowoltaicznej jest powierzchnia na której panele pv będą montowane. Panele solarne mają podobne gabaryty, różnią się sprawnością czytaj mocą.
Montaż paneli fotowoltaicznych dla domu
Typ montażu ogniw fotowoltaicznych podzielić można na kilka grup, w zależności od typu dachu płaski lub spadzisty. Kolejnym parametrem jest rodzdzaj zastosowanego pokrycia dachowego. Montaż paneli pv na gruncie. Niezależnie od tego jaki sposób montażu paneli wybierzesz to zawsze do montażu fotowoltaiki stosujemy rozwiązania systemowe. Bezsprzecznie daje to gwarancję prawidłowej i jeszcze bardziej bezpiecznej instalacji fotowoltaicznej.
Jak długo trwa montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu?
Czas montażu instalacji fotowoltaicznej dla domu uzależniony jest od wielkości instalacji oraz od typu podłoża na którym jest montowana. Zazwyczaj czas instalacji wynosi do 5 dni roboczych.
Do montażu paneli fotowoltaicznych wykorzystujemy tylko rozwiązania systemowe.
Przyłączenie fotowoltaiki do sieci energetycznej
Po zakończonym montażu paneli PV nasz specjalista wykona pomiary instalacji PV. Pomiary wykonuje elektryk z odpowiednimi uprawnieniami. Po stwierdzeniu, że instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna oraz nadaję się do eksploatacji, przechodzimy do wpięcia instalacji do sieci. Kolejnym krokiem są testy instalacji i krótki instruktaż. Do momentu wymiany licznika przez zakład energetyczny Twoja instalacja PV nie może być używana. Po tym okresie wystarczy, że włączysz inwerter. Twoja przydomowa instalacja może już produkować zieloną energię.
Dokumentacja powykonawcza, wnioski, szkolenie
Po zakończonej instalacji ogniw pv otrzymają Państwo komplet dokumentacji dla zakładu energetycznego o wymianę licznika na dwukierunkowy.
Ponieważ zgodnie z ustawą o OZE. Zakład energetyczny ma czas od zgłoszenia instalacji fotowoltaicznej do 30 dni na wymianę licznika na dwukierunkowy. Dla tego instalację możesz włączyć dopiero po wymianie licznika.
Koszt wymiany licznika ponosi dostawca energii elektrycznej.
Na zakończenie przeszkolimy Cię z obsługi, a także opowiemy o eksploatacji systemu fotowoltaicznego.
Produkcja energii ze słońca
Kiedy energetyka wymieni licznik na dwukierunkowy możesz włączyć Twoją domową elektrownię fotowoltaiczną.